loading

Loading...

Meet and code

Meet and code

Dobiegł końca Międzynarodowy tydzień kodowania Meet and code 2018. Fundacja KOLOROWO realizowała w ramach wsparcia ze strony Fundacji TechSoup dwa projekty: Tańczące Ozoboty oraz Kolorowe kodowanie łączy miasta.

Dobiegł końca Międzynarodowy tydzień kodowania Meet and code 2018.

Fundacja KOLOROWO realizowała w ramach wsparcia ze strony Fundacji TechSoup dwa projekty:

  • Tańczące Ozoboty,
  • oraz Kolorowe kodowanie łączy miasta.

Tańczące ozoboty to projekt zgłoszony w ramach kategorii: Meet and Code Award: Innovation. Jesteśmy bardzo dumni z pracy uczniów Szkoły Podstawowej Kornelówka w Łodzi, które zaprojektowały planszę wielkości 1m x 4,5m po której „tańczyło” 8 ozobotów (4 „panów” i 4 „panie”) do muzyki Wojciecha Kilara POLONEZ z filmy „Pan Tadeusz”. Dzieci w wieku od 10 do 13 roku życia kodowało projektowało i kodowało trasy małych robotów przez kilkanaście godzin. Na koniec 8 ozobotów „zatańczyło” POLONEZ, tysiące kodów i piękna trasa. Mamy nadzieję, że nasz projekt i wykonanie spodoba się jury całej akcji Meet and code i uczniowie zostaną docenieni.

Kolorowe kodowanie łączy miasta to bardzo ciekawy projekt realizowany równolegle z dziećmi z Polskiej Szkoły w Katarze. Uczniowie Polscy projektowali makietą Dohy (stolica Katar) lub całego Kataru z informacjami, które otrzymywali dzięki spotkaniom on line oraz platformie padlet: https://padlet.com/szkolapolskakatar/lilvtjo8l4nj. Dzieci same zamieszczały informacje niezbędne do budowy 5 makiet. Po makietach „chodziły ozoboty”. Dzieci z Polskiej Szkoły w Katarze wykonały makietę Łodzi z informacjami i miejscami związanymi z Julianem Tuwimem. Makieta „katarska” wzbogacona była o kody QR, w których dzieci zakodowały równe informacje.