loading

Loading...

Senioralne przetwory

Senioralne przetwory

Mówi się, że aby zachować witalność po 60 roku życia należy dbać o zdrowie (zdrowa dieta i aktywność fizyczna) oraz dobre relacje. Nasz projekt to odpowiedź na zapotrzebowanie dla seniorów właśnie w zakresie żywienia oraz czynnego uczestnictwa w życiu towarzyskim.

Chcemy zaktywizować seniorów do wspólnego spędzania czasu, a jednocześnie do dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami i kulinarnymi tradycjami rodzinnymi. Zamierzamy zorganizować warsztaty, podczas których uczestnicy będą robili przetwory (marynaty).

Wśród uczestników projektu chcemy znaleźć osoby chętne do uszycia fartuszków kuchennych. Niewykorzystane „skrawki” bawełny chcemy wykorzystać do „ozdobienia” słoików (materiał na wierzch słoika przewiązany sznurkiem). Każdy z uczestników projektu otrzyma swój fartuszek, który przy pomocy pisaków (do malowania na materiale) podpisze. W sumie powstanie około 200 przetworów. W trakcie spotkań – receptury będą notowane i powstanie zbiór wszystkich przepisów wytworzonych przetworów.

Projekt dofinansowano ze środków zadania Mikrogranty dla Seniorów 2019 finansowanego ze środków Budżetu Miasta Łodzi realizowanego przez Centrum OPUS

Znajdź nas na: