loading

Loading...

Kolorowe kodowanie

Kolorowe kodowanie

KOLOROWE KODOWANIE to cykl zajęć kodowania dla dzieci w wieku od 6 do 12 roku życia z terenu miasta Łodzi.

KOLOROWE KODOWANIE to cykl zajęć kodowania dla dzieci w wieku od 6 do 12 roku życia z terenu miasta Łodzi. Zajęcia będą odbywać się w grupach (maksymalnie) 12 osobowych w ramach zajęć lekcyjnych w Szkole Podstawowej Kornelówka oraz w ramach zajęć dodatkowych – popołudniowych dla uczniów pobliskich szkół z ternu dzielnicy Łodzi – Bałut (codziennie 1 grupa). Zajęcia będą prowadzone przez pasjonatów programowania w oparciu o pracę z OzoBot’ami.

OzoBot rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem. OzoBot’y bazują na języku programowania Scratch i za pomocą tabletu lub ekranu monitora (bez żadnych kabli) uczą pomagają w nauce programowania od nowicjusza do mistrza.

Fundacja KOLOROWO po zakończeniu Europejskiego Tygodnia Kodowania (7-22 października 2017) zamierza kontynuować propagowanie kodowania poprzez prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli z terenu miasta Łodzi propagując ideę programowania w ramach swojej działalności w swojej siedzibie.

Zajęcia są realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (7-22 października 2017) – wydarzenia promującego naukę programowania wśród dzieci i młodzieży. Idea ETK opracowana została przez Young Advisors, grupę doradczą Neelie Kroes, byłą Komisarz UE ds. Agendy Cyfrowej i wspierana jest przez Komisję Europejską.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Znajdź nas na: