loading

Loading...

Ekologia

Ekologia

Wspieramy projekty ekologiczne, mające na celu ochronę oraz poprawę kondycji środowiska naturalnego. Dążymy do stworzenia ekologicznego pokolenia poprzez inspirowanie do świadomego zarządzania środowiskiem.

Organizacje ekologiczne od wielu lat działają na rzecz ochrony środowiska. Na całym świecie, w tym również w Polsce – funkcjonuje wiele ruchów ekologicznych, których zadaniem jest szeroko rozumiana troska o przyrodę. KOLOROWO promuje postawy ekologiczne. Dbałość o środowisko propagujemy realizując zadania skierowane do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Zielone Pogotowie Antysmogowe to ekologiczny konkurs polegający na stworzeniu koncepcji zielonych ogrodów, które miałyby powstać w nieoczywistych i mało estetycznych punktach Łodzi, czyli na ścianach łódzkich kamienic, wiatach śmietnikowych lub przystankach komunikacji miejskiej, mieszczących się niemal na każdym przysłowiowym rogu miasta. Zielone Pogotowie Antysmogowe dofinansowano ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Realizowaliśmy również „Werandę dla pszczoły”. Największymi i najbardziej zadowolonymi z projektu odbiorcami były pszczoły. Projekt dla nas okazał się objawieniem. To niesamowite, jak można zaangażować niewielkie społeczności lokalne do działań społecznych – wspierających ekologię.

Wspieraliśmy „Upcyclingowy Zawrót Głowy”. Upcyclingowy Zawrót Głowy to niezastąpiona niczym satysfakcja płynąca z wymyślania, kombinowania i tworzenia z rzeczy już istniejących czegoś zupełnie nowego. Akcja ma charakter edukacyjno – ekologiczny, a środkiem wyrazu jest artystyczne zadanie konkursowe, które polega na wykonaniu upcycling’owej pracy plastycznej. Wystarczy pomysł i wyobraźnia aby z rzeczy już nieprzydatnych stworzyć coś nowego i niepowtarzalnego, nadając w ten sposób przedmiotom drugie życie, dbając przy tym o środowisko. Projekt ma na celu również nauczyć jak ekologicznie, prosto i niedrogo można zmieniać i upiększać swoje otoczenie.

Galeria