loading

Loading...

Zielone Pogotowie Antysmogowe

Zielone Pogotowie Antysmogowe

Filozofia zielonej architektury przejawia się w zrównoważonych źródłach energii, poszanowaniu energii, ponownym wykorzystaniu i bezpieczeństwu materiałów budowlanych oraz lokalizacji budynku z uwzględnieniem jego wpływu na środowisko.

Konkurs polega na stworzeniu koncepcji zielonych ogrodów, które miałyby powstać w nieoczywistych i mało estetycznych punktach Łodzi, czyli na ścianach łódzkich kamienic, wiatach śmietnikowych lub przystankach komunikacji miejskiej, mieszczących się niemal na każdym przysłowiowym rogu miasta.

Mieszkańcy metropolii i małych miasteczek chcą żyć wśród zieleni, a działania zarządców miast coraz częściej idą właśnie w tym kierunku.

  • Rotterdam zachęca do zrywania płyt chodnikowych i sadzenia kwiatów wzdłuż kamienic.
  • Nowy Jork planuje zlikwidować 60 km ulic i przekształcić je w promenady oraz ścieżki rowerowe.
  • Katowice sadzą 20 tys. m kw. łąk kwietnych w miejscach standardowych trawników.
  • W Kętrzynie zostanie utworzony sad miejski, z którego owoców i warzyw będą mogli korzystać mieszkańcy.
  • Zielone Pogotowie Antysmogowe razem z Fundacją Kolorowo pragnie stworzyć zielone ogrody w mało estetycznych przestrzeniach Łodzi.

Konkurs jest skierowany do studentów uczących się w Polsce, zainteresowanych nowoczesnymi zielonymi rozwiązaniami w projektowaniu przestrzeni wspólnej – projektantów, ekologów, architektów, eko pasjonatów. Termin zgłaszania prac mija 10 grudnia 2020 r. Przewidywane są nagrody finansowe oraz realizacja projektu we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi.

Konkurs został dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wspierające działania na rzecz środowiska wśród studentów. Został również objęty Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Łodzi.

Znajdź nas na: