loading

Loading...

Zielone dachy – korzyści

Zielone dachy – korzyści

Filozofia zielonej architektury przejawia się w zrównoważonych źródłach energii, poszanowaniu energii, ponownym wykorzystaniu i bezpieczeństwu materiałów budowlanych oraz lokalizacji budynku z uwzględnieniem jego wpływu na środowisko.

Co zyskujesz zgłaszając się do udziału w konkursie?

  • Nie ma nic cenniejszego w życiu zawodowym każdego z nas, niż uzyskanie efektu WOW w CV. Wygrana w konkursie czy realizacja projektu we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi niewątpliwie taki efekt daje!
  • Biorąc udział w konkursie należy przygotować koncepcję – projekt budowlany zielonego ogrodu. Zwycięska praca zostanie następnie poddana szczegółowym rozwiązaniom architektoniczno – konstrukcyjnym. W tej części zadania zwycięzca będzie współpracować z doświadczonymi architektami. Kolejne plusy – nowe znajomości oraz rozwijanie umiejętności zawodowych.
  • Przykłady zazieleniania centrów miast oraz dobre praktyki w tym temacie są modne i medialne. Liczymy, że o autorze projektu również będzie głośno!
  • Temat zieloności i jej aranżacji w polskich miastach dopiero raczkuje. Pole do popisu jest ogromne, a masa przestrzeni niezagospodarowana… Wierzymy, że macie szanse zrewolucjonizować nasze ulice! Konkurs to takie małe wyzwanie, byście w przyszłości mogli z sukcesami mierzyć się z tymi dużymi.
  • Ostatnią częścią składową wygranej jest nagroda finansowa w wysokości 2 tys. zł.
  • Konkurs jest organizowany pod patronatami prestiżowych instytucji – Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydent Miasta Łodzi, Polskiego Stowarzyszenia Dachy Zielone.
Znajdź nas na: