loading

Loading...

Szlakiem łódzkich magli

Szlakiem łódzkich magli

Budujemy mapę wspomnień i punktów o łódzkich maglach. Interesują nas historie o właścicielach tych miejsc, atmosferze, mieszkańcach, którzy przychodzili nie tylko maglować bieliznę, ale też po prostu porozmawiać ze sobą i spędzić wspólnie czas.

Wspomnienia naniesiemy na wirtualną mapę, dlatego oprócz historii potrzebujemy możliwie jak najdokładniejsze adresy tych miejsc. Zdjęcia również są mile widziane. Piszcie tu – w wydarzeniu. Możecie wysłać również wiadomość na e-maila: rzemieslnicylodzi@gmail.com lub napisać do nas na profilu Mapy ginących zawodów na Facebooku. Im więcej informacji, tym lepszy obraz dawnej Łodzi zbudujemy – jej klimat i atmosferę codzienności.

Zwieńczeniem akcji jest wirtualny spacer po zapomnianych łódzkich maglach, który poprowadzi Justyna Tomaszewska, łódzka przewodniczka na profilu Mapy ginących zawodów na Facebooku. Zapraszamy 26 czerwca (sobota) o godz. 10 przed ekrany telefonów i komputerów. Pokażemy Wam dwa niezwykłe miejsca, na co dzień ukryte i zamknięte na klucz, które po latach znów zostaną zauważone przez łodzian.

Jeszcze w latach 90. magle były stałym elementem krajobrazu łódzkich ulic.  Mieściły się na tyle blisko, by rodziny z całej okolicy mogły regularnie zanosić ciężkie tobołki wykrochmalonej bielizny.  Z magla wychodziło się z porcją najnowszych ploteczek, ale przede wszystkim z pachnącą świeżością, idealnie wyprasowaną pościelą, obrusami i ręcznikami.  W naszym najnowszym projekcie budujemy mapę wspomnień o łódzkich maglach. Czekamy na Wasze historie: LINK DO WYDARZENIA.

Projekt zrealizowany w ramach programu Kultugranty we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń.