loading

Loading...

Webinarium MODOWY TEATR

Webinarium MODOWY TEATR

25 listopada (środa), godz. 12:00 - wykład Waldka Szymkowiaka, reżysera i choreografa mody, 26 listopada (czwartek), godz. 12:00 - wirtualny spacer po pracowni Natashy Pavluchenko, projektantki z udziałem Tomasza Gąsienicy-Józkowego, stylisty.

25 listopada (środa), godz. 12:00 – wykład Waldka Szymkowiaka, reżysera i choreografa mody.
26 listopada (czwartek), godz. 12:00 – wirtualny spacer po pracowni Natashy Pavluchenko, projektantki z udziałem Tomasza Gąsienicy-Józkowego, stylisty.

Reżyseria pokazów mody na światowym poziomie

Pierwsze spotkanie to wykład poprowadzony przez Waldka Szymkowiaka, znanego i cenionego reżysera oraz choreografa mody, współpracującego z gwiazdami showbiznesu (Kelly Rowland, Kylie Minogue, Rita Ora), dużymi markami (Mercedes-Benz, Porsche, Sony, Universal Music, L’Oréal ) czy domami mody (m.in. Versace, Prada, Bottega Veneta, Céline czy Stella McCartney).

Szymkowiak opowie o zmianie, która dokonała się na przełomie ostatnich lat – tradycyjne pokazy mody zaczęły przeradzać się w widowiskowe „spektakle teatralne”; o pracy choreografa i reżysera mody; o nowych technologiach, które wpłynęły na różnorodne sposoby prezentowania kolekcji projektantów.

Kreatywność kluczem do tworzenia mody

Drugim spotkaniem w ramach projektu będzie wirtualny spacer po pracowni Natashy Pavluchenko, projektantki, prezentującej kolekcje nie tylko w Polsce, również Rzymie, Portugalii, Rosji, Włoszech, Niemczech i Hiszpanii.

Pavluchenko jest przykładem znakomitego sprzężenia talentów – umiejętności zawodowych z kreatywnością. W swojej pracy poszła o krok dalej – z okazji 90-lecia Fiata Auto Poland zaprojektowała wnętrze samochodu. Podjęła także współpracę z Carlex Design. Podczas spaceru projektantce będzie towarzyszyć Tomasz Gąsienica-Józkowy, stylista i nauczyciel od lat współpracujący z Waldkiem Szymkowiakiem i Nataszą Pavluchenko.

Webinarium organizowane jest przede wszystkim z myślą o studentach szkół filmowych, teatralnych, plastycznych i projektowych. Jakie zagadnienia zostaną poruszone podczas wirtualnych spotkań?

Nasi goście będą mówić o:

  • zmianie w sposobie projektowania i prezentowania mody;
  • rozwoju nowoczesnych technologii, ich wpływie na prezentowanie oraz projektowanie mody;
  • wpływie różnorodnych dziedzin sztuki na twórców mody – w jaki sposób wykorzystują je podczas projektowania, prezentowania i promocji;
  • współpracy projektanta mody z reżyserem, choreografem i stylistą;
  • obecnej sytuacji na świecie i dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, a sposobach prezentowania mody;
  • wpływie kreatywności oraz znajomości najnowszych technologii na organizację spektakli modowych oraz filmów.