loading

Loading...

Meet and code/ disign thinking

Meet and code/ disign thinking

Design Thinking to metoda i sposób myślenia.

Podczas prac projektowych w ramach Meet and code wykorzystywaliśmy metodę Design Thinking’u, czyli tworzenia nowych produktów i usług w oparciu o zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników.

Etapy Design Thinking:

  • Empatia: dla kogo?
  • Diagnoza potrzeb: po co?
  • Generowanie pomysłów: co?
  • Prototypowanie: jak?
  • Testowanie: czy?

źródło: https://mysleniekreatywne.pl/5-krokow-do-lepszego-projektowania-czyli-etapy-design-thinking/

Na ostatnim spotkaniu uczestnicy mieli zaprojektować w dowolny sposób prototypy swoich pomysłów projektowych. Prototyp mógł przygotować każdy członek zespołu lub jeden wybrany. Ważne, aby prototypy odpowiadały założeniom powstałym podczas etapu burzy mózgów i mood borad tworzonym przez cały zespół projektowy.

Uczniowie stworzyli pomniejszoną wersję swojego produktu do przetestowania na prawdziwych użytkownikach. Prototypy to szybki i opłacalny sposób przetestowania pomysłu przed przekształceniem go w pełnoprawny produkt.

Po etapie testowania zespoły miały chwilę dla siebie, aby przedyskutować założenia projektów i zdecydować się na ostateczną wersję do prezentacji reklamowej przed wszystkimi uczestnikami projektu, mogli udostępniać swój ekran lub prezentować prototyp przed kamerą, mogą uwzględnić planowane udoskonalenie projektu, które pojawiły się w wyniku etapu testowania. Każdy zespół miał 5 minut na swoją prezentację.

JAMBOARDY Meet&Code

  • GRUPA 1: https://jamboard.google.com/d/1H94yMV3vJXbvgaJ8aHJrM4mFfqg-SNM48jz71IFOpf8/edit?usp=sharing
  • GRUPA 2: https://jamboard.google.com/d/1JyLO44pk0tcCQD7PxsxX_ST36Np8W6K1RkvJQx69nXY/edit?usp=sharing
  • GRUPA 3: https://jamboard.google.com/d/1iDeswdFK9HSSbGDR7gsEgatdUj9YRCEgjjrXaBVgE9Q/edit?usp=sharing
  • GRUPA 4: https://jamboard.google.com/d/1DaJhuIrdsVMjSU1G76N9ZgBrGiCU6BvBg4jNfOg1pMw/edit?usp=sharing

PERSONY

Eva – ma 12 lat i mieszka w Dosze w Katarze, chodzi do jednej z międzynarodowych szkół. Eva
uwielbia czytać książki i bardzo interesuje się kosmosem, marzy aby zostać astronautą. Jest bardzo zdolna i świetnie się uczy. Ma starszego brata, który wyjechał już na studia do USA. Nie ma zbyt wielu przyjaciół. Nie umie pływać i nie uprawia żadnego sportu i ma sporą nadwagę.

Kacper – ma 11 lat i mieszka w Olsztynie, uczęszcza do państwowej szkoły podstawowej nr 1. Uwielbia sport trenuje koszykówkę i pływanie, cały rok jeździ na rowerze, w tygodniu ma wiele treningów. Jest wesoły i towarzyski, ma wielu przyjaciół, ale nie ma czasu aby ze wszystkimi się spotykać. Bardzo lubi gotować i przepada za zdrową kuchnią. Uczy się bardzo słabo, ma trudności w matematyce i językach obcych. Ma młodszą siostrę i psa.

Opracowanie i przygotowanie spotkania: Edyta Gierycz (Szkoła Polska w Katarze)