loading

Loading...

Spacery szlakiem ginących zawodów

Spacery szlakiem ginących zawodów

W dwie letnie soboty zapraszamy na wirtualną podróż po rzemieślniczej Łodzi. 20 czerwca o godz. 12 rozpocznie się pierwszy spacer z Justyną Tomaszewską, łódzką przewodniczką która opowie przed kamerą o wybranych zakładach rzemieślniczych naszego miasta.

Spacery będą ogólnodostępne w internecie: na stronie Mapy ginących zawodów oraz profilu projektu na Facebooku. Poprowadzi je łódzka przewodniczka Justyna Tomaszewska, która od niemal dekady oprowadza po ulicach Łodzi turystów, ale też mieszkańców miasta. Pandemia wymusiła opracowanie nowych sposobów opowiadania historii. Od kilku tygodni Justyna organizuje wirtualne spacery na instagramowym koncie Just.coffee.and.lodz, które przyjęły się z dużym zainteresowaniem oglądających. Postanowiłyśmy zaprosić Justynę, by opowiedziała internautom o ginących zawodach Łodzi i przespacerowała się z kamerą tropem wybranych zakładów rzemieślniczych naszego miasta. Jaki będzie efekt tej współpracy? Przekonacie się już niebawem – pierwsza część spaceru rozpocznie się 20 czerwca (sobota) o godz. 12, druga – 11 lipca (sobota), również o godz. 12. Do zobaczenia przed komputerami i telefonami.

Projekt zrealizowany w ramach programu Kultugranty 2.0 we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń.