loading

Loading...

Wyjazd do Holandii

Wyjazd do Holandii

Nagroda główna dla laureatów konkursu matematyczno-graficznego "Artystyczne natchnienie dla artysty" w ramach projektu "Escher - fenomen logicznego designu" - wyjazd do Holandii - ojczyzny M.C. Eschera.

Wyjazd do Holandii

Założenia wyjazdu do Holandii:

Prognozowany program wycieczki zakłada możliwość zapoznania jej uczestników przede wszystkim z twórczością M. Eschera. Jednakże na terenie Holandii znajduje się wile cennych obiektów, które w ramach wyjazdu warto pokazać młodzieży, między innymi klasycystyczny ogród Het Loo który jest przykładem zastosowania symetrii.

Oto szkic programu wycieczki:
Alsmer; zwiedzanie największej na świecie giełdy kwiatów, Haga; wizyta w Muzeum Eschera; spacer po centrum Hagi (m.in.Parlament) przejazd pod Pałacu Pokoju (siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości), wizyta w Madurodam; Holandia w miniaturze; miniatury najważniejszych i najciekawszych holenderskich obiektów (nie tylko zabytków), Mauritshuis, Gemeentemuseum; muzea sztuki, Kinderdijk; miejscowość słynna z największej liczby wiatraków, Rotterdam; zwiedzanie starego portu i KIJK KUBUS; osiedla domów o kształcie sześcianu postawionego na jednym z rogów, Euromast; Delft i wizyta w Królewskiej Wytwórni Porcelany, Utrecht; spacer uliczkami starego miasta do katedry i najwyższej wieży kościelnej w Holandii; Domtoren; Apeldoorn wizyta w pałacu i ogrodach Het Loo, Zaanse Schans; zwiedzanie skansenu pokazującego przykłady dawnego budownictwa holenderskiego, pokaz wyrobu charakterystycznych drewnianych chodaków, następnie przejazd do Volendam, zwiedzanie wytwórni sera.

Het Loo
Znajdź nas na: