loading

Loading...

Polki Folki 28.10.2018

Polki Folki 28.10.2018

"POLKI FOLKI VIII" już wkrótce! Tegoroczna edycja odbędzie się 28 października 2018 roku i będzie to już 8 impreza z tej serii.

Największy pokaz mody folk w kraju – POLKI FOLKI VIII już wkrótce!

Tegoroczna edycja odbędzie się 28 października 2018 roku i będzie to już 8 impreza z tej serii. Jak co roku wydarzenie oparte jest na konkretnym motywie przewodnim, w tym będą to elementy folkloru polskiego w wybuchowym połączeniu z folklorem naszych wschodnich sąsiadów – Ukrainy.

Będą królować polskie chusty góralskie w nowoczesnych aranżacjach oraz ukraińskie hafty. Na wybiegu pojawią się sylwetki polskich projektantów oraz producentów – Aneta Larysa Knap FOLK DESIGN, Halina Rosa Design, Patrycja Plesiak, Sabina Jurasz, Jadwiga Trebunia-Tutka HAFT FASHION oraz najbardziej rozpoznawalne twarze ukraińskiej sceny modowej – Roksolana Bogutska, Anastasia Vasylyk oraz Murashka.

Wymienione kolekcje wzbogacone będą o biżuterię marki – Alessandra oraz Sezam. Imprezę poprowadzi znany już fanom POLKI FOLKI Hubert Centkowski – reżyser, twórca pierwszej w Polsce nagrody dla producentów, artystów, twórców, projektantów, dystrybutorów i osobowości, którzy w swojej codziennej pracy nawiązują i pielęgnują polski folklor.

Ponadto imprezę wzbogacą występy artystów – Olga Szomańska znana szerszej publiczności z fenomenalnych wystąpień w programie Polsatu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, aktorka serialu „M jak Miłość”; Jakub Wrana aka DJ Lupo –  prowadzący m.in. takich akcji jak „Czyste Tatry” czy „Atomic Vibes Festival”; Bartłomiej Jurecki – charyzmatyczny fotograf z Podhala, zdobywca wielu nagród w międzynarodowych konkursach fotograficznych (m.in. La Grande Photo International Photography Awards (3X), Grand Press Photo (3X), FEP European Professional Photographer of the Year);  Beata Magdalena ART oraz Maggie Piu – niezwykłe artystki, malarki; energetyczne Slavica Dance proponujące cardio w rytmie folk oraz Joanna Krzyśków – skrzypaczka, która zrewolucjonizowała klubową scenę muzyczną nadając swoim występom miano show.

Wydarzenie co roku odbywa się w nietypowych miejscach jak na wydarzenie modowe, zlokalizowanych głównie na terenie Podhala. Ta edycje (8) poprzez skojarzenie cyfry z symbolem nieskończoności zatoczy krąg, dlatego też wracamy do miejsca, gdzie „POLKI FOLKI” zadebiutowały – Grand Nosalowy Dwór w Zakopanem. Ten przepiękny obiekt zlokalizowany w samym sercu Podhala stanie się przez jeden dzień sanktuarium dla miłośników kultury, tradycji i koloru.

W sieci krążą już zaproszenia na wydarzenie nagrane przez przyjaciół marki FOLK DESIGN m.in. Cleo, Francesco Napoli oraz zespół ENEJ  a główny patronat medialny wydarzenia objęła ogólnopolska telewizja TVP program „Pytanie na Śniadanie”. Tegoroczna edycja z racji międzynarodowego charakteru, który nadają jej zagraniczni projektanci prowadzona będzie w kilku językach: polski, ukraiński, angielski oraz podhalańską gwarą.

POLKI FOLKI to nietypowy pokaz mody zrzeszający: projektantów wplatających elementy zaczerpnięte z tradycyjnych strojów danego regionu, rzemieślników zajmujących się rękodziełem, muzyków mocno zainspirowanych muzyką folk oraz fascynatów kultury i tradycji a to wszystko oparte na produktach ekologicznych. To wydarzenie pokazuje, że Polska moda ma swoje mocne korzenie w tradycji, a zmiksowana z wyobraźnią młodych projektantów ma swój nowoczesny, całkowicie inny wymiar i charakter. To nietypowe przedsięwzięcie cechuje oryginalność, wykonanie i sam scenariusz bogaty w występy artystów różnego formatu. Projekt wspierany jest m.in. przez Narodowe Centrum Kultury, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, MARR oraz Fundację KOLOROWO.

Na wybiegu będzie można zobaczyć zarówno archiwalne stroje tradycyjne, a także inspiracje i stylizacje dedykowane obecnej chwili. Program pokazu to ogromne show, które jest jedyne w swoim rodzaju. To pokaz, który obudzi w Was na nowo miłość do folkloru a to wszystko przygotowuje dla Was Aneta Larysa Knap – projektantka mody, właścicielka marki FOLK DESIGN.