loading

Loading...

100 lat Tożsamości Narodowej w Kulturze

100 lat Tożsamości Narodowej w Kulturze

Projekt „100 lat Tożsamości Narodowej w Kulturze” obejmuje realizację trzech wydarzeń związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową poświęconą realizacji projektu:

100 lat Tożsamości Narodowej w Kulturze

www.na100niepodlegla.pl

Projekt  „100 lat Tożsamości Narodowej w Kulturze” obejmuje realizację trzech wydarzeń związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości:

  1. Debata pod tytułem „Inny?” z udziałem młodzieży z terenu miasta Łodzi z udziałem osobistości ze świata Kościoła, nauki i kultury;
  2. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja z udziałem mieszkańców gminy Drużbice;
  3. Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości z udziałem Polaków reprezentujących różne wyznania.

Wydarzenia mają być dowodem tego, że bogactwo kultury Polskiej kreowane jest i istnieje dzięki twórczości materialnej i niematerialnej nie tylko narodu polskiego, ale również innych grup etnicznych, religijnych i kulturowych, że „inność” nie koniecznie musi być „obcością”.

Celem Debaty „Inny?” jest poruszenie problemu „odmienności” człowieka ze względu na kolor skóry, pochodzenie, poglądy, kulturę, wyznanie, status majątkowy, niepełnosprawność (fizyczną, psychiczną), zwrócenie uwagi na problem uchodźców, w szczególności dotyczący dzieci oraz przejawy antysemityzmu.