loading

Loading...

Upcyclingowy Zawrót Głowy

Upcyclingowy Zawrót Głowy

Upcyclingowy Zawrót Głowy to niezastąpiona niczym satysfakcja płynąca z wymyślania, kombinowania i tworzenia z rzeczy już istniejących czegoś zupełnie nowego.

Upcyclingowy Zawrót Głowy to niezastąpiona niczym satysfakcja płynąca z wymyślania, kombinowania i tworzenia z rzeczy już istniejących czegoś zupełnie nowego.

Akcja ma charakter edukacyjno – ekologiczny, a środkiem wyrazu jest artystyczne zadanie konkursowe, które polega na wykonaniu upcycling’owej pracy plastycznej. Wystarczy pomysł i wyobraźnia aby z rzeczy już nieprzydatnych stworzyć coś nowego i niepowtarzalnego, nadając w ten sposób przedmiotom drugie życie, dbając przy tym o środowisko. Projekt ma na celu również nauczyć jak ekologicznie, prosto i niedrogo można zmieniać i upiększać swoje otoczenie.

edycja 2016

Fundacja RAZEM wraz z Prywatną Szkołą Podstawową Kornelówka z Łodzi już po raz drugi zapraszają uczniów, wszystkich typów szkół, z terenu całej Polski do aktywnego kreowania rzeczywistości.

Aby wziąć udział w konkursie należy zaprojektować i wykonać upcyclingowy przedmiot użytkowy. W pierwszym etapie upcyclingowego konkursu uczestnicy muszą przygotować krótki film przedstawiający: projekt upcyclingowego przedmiotu użytkowego oraz elementy jego tworzenia. Projekt jest realizowany od października 2015 roku do czerwca 2016 roku i kończy się uroczystą Galą Finałową.

edycja 2015

Fundacja Dar Edukacji wraz z Rodzicami, Nauczycielami i Uczniami Szkoły Podstawowej Kornelówka z Łodzi byli organizatorami Pierwszej Gali Finałowej Ogólnopolskiego Konkursu Upcyclingowy Zawrót Głowy połączonej z wyjątkowym pokazem mody.

Realizacja wydarzenia odbyła się 3 czerwca 2015r., w sali pokazów Centrum Promocji Mody, która mieści się przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

pokaz mody

ZAKRĘCONY POKAZ MODY, który odbył się podczas Gali Finałowej UZG w 2015 roku to odwołanie się do tradycji pokazów mody RE-ACT, które odbywały się w Łodzi w ramach Fashion Week Poland lub jako niezależne wydarzenia modowe.

Projekty prezentowane podczas Zakręconego Pokazu Mody były niepowtarzalne, zachwycały oryginalnym wykorzystaniem surowców wtórnych, a inspiracją były opakowania po produktach spożywczych lub przemysłowych, papier, folia, fizelina oraz inne tkaniny pochodzące z recyklingu. W rolę projektantów wcielili się rodzice uczniów Szkoły Podstawowej Kornelówka wraz z nauczycielami. Natomiast w charakterze modelek i modeli wystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Łodzi.