loading

Loading...

Polki Folki

Polki Folki

Zapraszamy do udziału w 8 edycji największej imprezy modowej o charakterze folkowym POLKI FOLKI. Polki Folki 2018 już 28 października 2018r./ Nosalowy Dwór w Zakopanem.

Już niewiele czasu pozostało do jednego z najważniejszych folkowych wydarzeń w naszym kraju: kolejnej edycji cyklicznego wydarzenia kulturowego Polki Folki.

Tegoroczna edycja nawiązuje do ósemki i symbolu nieskończoności, który łączy tradycję z nowoczesnością w modzie. Każdego roku organizatorzy zaskakują kreatywnym pomysłem prezentacji. Tym razem na modowym wybiegu spotkają się dwie kultury: polska i ukraińska z udziałem Gości Specjalnych. Wieczorną galę mody z udziałem projektantów poprzedzą międzynarodowe warsztaty dla Młodzieży i Nauczycieli inspirowane tradycją strojów narodowych oraz kultury obydwu krajów Spotkania będą dotyczyły kultur narodowych we współczesnych stylizacjach, (które poprowadzą stylista Tomasz Gąsienica Józkowy i dziennikarka modowa Joanna Wiernicka Zawisza), trendów folkowych w biżuterii (mentorskie spotkanie z Ewą Rodzoch i marką Lily’s Little Corner) oraz sztuki w kreatywnych warsztatach plastycznych). To wynik współpracy organizatorów z łódzką Fundacją Kolorowo. Program wydarzenia wpisuje się w ten sposób w założenia projektu o edukacji kulturowej w inspiracjach międzynarodowych. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w przestrzeniach Rezydencji Nosalowy Dwór w Zakopanem, która swoją stylistyką wnętrz nawiązuje do tradycji i kultury Podhala.

Pomysłodawcą inicjatywy Polki Folki jest Aneta Larysa Knap – twórczyni kierpcy na obcasie, bielizny góralskiej oraz jeansów ręcznie haftowanych w góralską parzenice. Prekursorka połączenia tradycji z nowoczesnością jest autorką nowatorskiego stylu bazującego na kanonach góralskiego folkloru oraz tradycjach regionu Podhala co łączy w swojej marce Folk Design.

Zapraszamy na 8 edycję wydarzenia Polki Folki 2018 już 28 października do Nosalowego Dworu w Zakopanem!