loading

Loading...

Kolory Świata

Kolory Świata

Konkurs „Kolory Świata” należy do cyklu ogólnopolskich konkursów fotograficznych pod wspólną nazwą PASJA ŻYCIA.

pasja_logo300Serdecznie zapraszamy do współpracy przy realizacji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego pt. „Kolory Świata” organizowanego przez Fundację RAZEM z Łodzi oraz Towarzystwo Przyjaciół śp. ks. Jarosława Burskiego.

Celem konkursu jest ukazanie wielokulturowości i wielobarwności świata ludzi i natury.

Idea konkursu jest kontynuacją szerzenia wśród młodzieży pasji fotografowania zapoczątkowanej przez śp. ks. Jarosława Burskiego.

Konkurs „Kolory Świata” należy do cyklu ogólnopolskich konkursów fotograficznych pod wspólną nazwą PASJA ŻYCIA.

 


 

zaproszenie_int2015strPiękno leży pod nogami

Każde piękno ma swoje źródło w harmonii zaprojektowanej przez naturę. Pokazanie piękna nawet w najmniejszym elemencie natury lub naszego życia stanowiło temat III już edycji konkursów fotograficznych pod wspólna nazwą PASJA życia . Piękno leży pod nogami to temat, którego podjęli się młodzi artyści w 2015 roku. Konkurs skierowany był do młodzieży w wieku od 15 do 20 lat z terenu całej Polski. Zgłosiło się 296 uczestników z całego kraju, którzy nadesłali niema 900 prac. Jury wybrało 52 zdjęcia 34 uczestników. Wszystkie prace były publikowane na stronie projektu www.pasjazycia.com.

Wyboru zwycięskich prac dokonało Jury w składzie: Sławomir Grzanek (Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne), Marek Szyryk (wykładowca, profesor Szkoły Filmowej w Łodzi pełniący funkcję Kierownika Katedry Fotografii) oraz Piotr Wypych (leśnik, artysta grafik/artysta fotografik oraz doktor nauk humanistycznych). Oprócz Galerii Fabryki Sztuki w Łodzi wystawa prac prezentowana była również w Bełchatowie oraz Wadlewie.

Radość życia

Radość życia to temat drugiej edycji konkursu zrealizowanej w 2014 roku. Konkurs skierowany był do młodzieży w wieku od 15 do 20 lat z terenu całej Polski. Zgłosiło się 276 uczestników z całego kraju, którzy nadesłali 645 prac. Jury wybrało 52 zdjęcia 34 uczestników. Wszystkie prace były publikowane na stronie projektu www.pasjazycia.com.

Wyboru zwycięskich prac dokonało Jury w składzie: Krzysztof Candrowicz (dyrektor Łódź Art Center – Międzynarodowego Centrum Sztuki oraz Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi), Sławomir Grzanek (Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne), Zbigniew Pietrzak (Fashion Film TV). Wernisaż prac konkursowych odbył się w Galerii Fabryki Sztuki przy ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi. Wystawa prac prezentowana była również w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi (Galeria Związku Artystów Plastyków, oddział łódzki), Andrzejowie oraz Bełchatowie.

Czas i przemijanie

plakatDotychczas odbyły się trzy edycje konkursu z cyklu PASJA ŻYCIA, których głównym organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół ks. Jarosława Burskiego.

Wernisaż fotograficzny Czas i przemijanie odbył się w listopadzie 2013roku w Domu Towarzystwa Kredytowego przy ulicy Pomorskiej 21 w Łodzi. Wystawa była efektem ogłoszonego wcześniej ogólnopolskiego konkursu adresowanego do młodzieży, której pasją jest fotografowanie. Do udziału w konkursie zgłoszono ponad 500 fotografii od ponad 200 młodych adeptów sztuki fotografowania. Wystawa prac prezentowana była również w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi, Bełchatowie, Zelowie oraz Wadlewie. Jury w składzie: Lidia Popiel, Krzysztof Candrowicz oraz Bernard Saczuk udziałem w wystawie wyróżniło 42 prace. Efekt realizacji projektu mogli oglądać również mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Wadlewa oraz Zelowa.

Współpraca

Dotychczasowe konkursy z cyklu PASJA ŻYCIA odbywały się pod patronatem Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej, Łódzkiego Kuratora Oświaty Jana Kamińskiego, Fundacji Edukacji Wizualnej oraz redakcji Tygodnika Powszechnego, Digital Camera Polska oraz miesięcznika Poznaj Świat.

Realizacja wszystkich edycji konkurów nie byłaby możliwa, gdyby nie przychylność i wsparcie Sponsorów, do których należą: mBank, Poznaj Świat, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Art Center, koncern Unilever, Bartolini Air, Konsorcjum Polskich Biur Podróży, Fundacja Prospołeczna PODUCHA, Fundacja Dar Edukacji, firmy: NADi, Dom Mody Terasa Kopias, Triwa, Passage, Adrian, Kamea, CAMPIONE, Pomorska 21, drukarnie Tkalnia obrazu oraz Erbi, Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej, księgarnia Bookoff.


ks_jarek_plakatks. Jarosław Burski

Ksiądz Jarosław Burski – zasłużony dla powiatu bełchatowskiego, absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, założyciel i dyrektor Radia
Emaus/ Plus. Od 2002 roku proboszcz Parafii św. Floriana w Wadlewie, a przez całe życie Człowiek o Wielu Pasjach. Jedną z nich było fotografowanie. Był doskonałym obserwatorem. Kochał ludzi i podróże. Swoje zainteresowania uwieczniał na fotografiach, a w swoim 49 – letnim życiu zrobił ich tysiące. Z aparatem nie rozstawał się nigdy. Lubił dźwięk naciskanej migawki. Dla dobrego zdjęcia gotów był wstać o świcie, wdrapać się na drzewo albo położyć w błocie czy też stać po pas w lodowatej wodzie. Jego zdjęcia zawsze „mówiły” o czymś, a znajomi bez trudu rozpoznawali wśród setek innych te „Jarkowe”. Wielokrotnie powtarzał, aby robiąc zdjęcia, nie do końca ufać oczom, bo dobre zdjęcie rodzi się w głowie. Dlatego zaskakiwał pomysłami. Jego osobliwe ujęcia wychwytujące to, co zwykle niezauważalne w codziennym zabieganiu, potrafią skłonić do zadumy, zachwytu, refleksji nad życiem, sobą samym, kipią też radością i nadzieją. Twierdził, że przez fotografowanie zbliżamy się do Boga, dlatego uparcie i z pasją szukał w codzienności śladów Bożej miłości. Chętnie uczył innych robienia zdjęć.

Z ostatniej wyprawy w Alpy przywiózł ich mnóstwo. Bardzo chciał się podzielić wrażeniami z kolejnej podróży. Nie zdążył.

11 lipca 2011r. zginął w wypadku motocyklowym pod Bełchatowem.