90-606 Łódź, ul. 6 Sierpnia 5/3
KRS: 0000313952
Numer rachunku bankowego mBANK:
02 1140 2004 0000 3202 7690 8845
Loading...
90-606 Łódź, ul. 6 Sierpnia 5/3
KRS: 0000313952
Numer rachunku bankowego mBANK:
02 1140 2004 0000 3202 7690 8845
Smacznie Zdrowo Kolorowo
Pasja życia
Upcyclingowy Zawrót Głowy
Fenomen logicznego designu
Ginące zawody
zielone-dachy.edu.pl
Współpraca
współpraca
Współpraca
Współpraca (2018r.)
Współpraca
Koordynator
Współpraca
Naszą misją jest poprawa świata globalnego oraz pojedynczej jednostki poprzez prowadzenie działań pobudzających kreatywność w różnych obszarach życia. Naszym celem jest rozwój i podejmowanie działań w zakresie kształtowania i propagowania kreatywnej edukacji i aktywnych postaw społecznych.
Organizacja istnieje od 2008r., ale dopiero po zmianie prezesa Zarządu Fundacji (08.2017) rozpoczęła swoje prężne działania. Mimo niewielkiego zespołu tworzącego samą organizację – chęćrozwoju organizacji oraz słuchanie i otwartość na potrzeby innych pozwoliły nam na realizację kilkudziesięciu projektów. Wsłuchujemy się w potrzeby osób i firm z nami współpracujących i wspieramy ich doprowadzając do realizacji swoich i ich zamierzeń. Wdrażamy w życie założenia poprzez organizację różnego rodzaju projektów skierowanych do młodzieży, seniorów oraz lokalnych społeczności.
W ostatnich lata zrealizowaliśmy:
Fundacja z każdym rokiem rozwija się pod względem realizacji zadań i pozyskiwania na nie środków.
W ostatnich latach otrzymaliśmy wsparcie od: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Muzeum Historii Polski, Narodowego Centrum Kultury, Biura Programu Niepodległa, Urzędu Miasta Łodzi, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, Marszałka Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Fundacji TechSoup, Fundacji PZU, Fundacji LOTTO, Fundacji mBanku, PKO BP, Cetrum Hadlowe M1 oraz od firm prywatnych i innych instytucji np.: Łódzka Izba Przemysłowo – Handlowa, Izba Rzemieślnicza w Łodzi, BartoliniAir, Passage Cosmetics Laboratory.
W 2018r wraz z grupą podopiecznych reprezentowaliśmy Polskę (jako jedno z 5 wydarzeń z całego kraju) w Międzynarodowym Tygodniu Kodowania (Meet and code) organizowanym przez Fundacje TechSoup, zakodowaliśmy wówczas z dziećmi trasę 8 ozobotów (małych robotów) do muzyki Poloneza W.Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Premiera „Tańca ozobotów” miała miejsce 11 listopada w 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W 2019r rozpoczęliśmy współpracę z Państwowym Urzędem Patentowym pełniąc funkcję merytoryczną w organizowanym przez Urząd konkursie na „Ambasadora Szkolnej Wynalazczości”, który jest skierowany do dzieci i młodzieży z Polski i młodzieży polonijnej. Od 2018r współpracujemy ze Szkołą Polską w Katarze.
Współpracujemy też z Polskim Stowarzyszeniem Kreatywności, które patronowało kilku naszym projektom.
Od grudnia 2021 roku uczestniczymy w innowacyjnym projekcie realizowanym przez Fundację Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego we współpracy z Akademią Gier Edukacyjnych, którego celem jest nabycie doświadczenia wykorzystywania metody design thinking w procesie tworzenia gier edukacyjnych. Również od grudnia 2021 współpracujemy z Łódzkim Uniwersytet Dziecięcym oraz Polską Fundacją Fantastyki Naukowej przy realizacji konferencji realizowanej przez grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 91 im. Leonida Teligi w Łodzi.
Od 2018r realizujemy międzynarodowy projekt edukacyjny FENOMEN LOGICZNEGO DESIGNU inspirowany twórczością Mauritsa Cornelisa Eschera. Celem projektu jest przełożenie twórczości holenderskiego artysty na współczesne dziedziny edukacji, kultury, mody i designu oraz budowanie pozytywnego wizerunku indywidualnych młodych talentów projektowania w nawiązaniu do rozwiązań inspirowanych twórczością niderlandzkiego artysty grafika. Projekt stanowi innowacyjną metodę w edukacji geometrycznej.
W listopadzie 2019 r gościliśmy po raz pierwszy w Polsce – specjalistów twórczości holenderskiego grafika: PROF. DORIS SCHATTSCHNEIDER (Moravian College/USA) i JUDITH KADEE (Kurator w Escher w Het Paleis/ Niderlandy) oraz DR ZDZISŁAWA POGODĘ (Uniwersytet Jagielloński), z wykładami dot. matematyki i sztuki w twórczości Eschera. Projekt odbywał się między innymi pod Patronatem PAN oraz Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi i Centrum Promocji Mody w Łodzi. Efekty projektu podsumowano w reportażu: https://www.kolorowo.org/2020/01/29/fenomen-logicznego-designu-modna-logika/
W minionym roku nasza przedstawicielka uczestniczyła w cyklu szkoleń prowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Łódzkiej. Zajęcia odbywały się w ramach międzynarodowego projektu Phereclos. Zajęcia organizowane były przez Łódzki Uniwersytet Dziecięcy przy Politechnice Łódzkiej (partner w projekcie ”PHERECLOS – Partnerships for pathways to Higher Education and science engagement in Regional Clusters of Open Schooling”, koordynowany przez Uniwersytet Dziecięcy w Wiedniu). Projekt zakłada współpracę szkół i ośrodków akademickich z myślą o stworzeniu wspólnych środowisk edukacyjnych. W ramach projektu powstanie sześć „Lokalnych klastrów edukacyjnych” (ang. Local Education Clusters, LEC), które będą działać jako czynniki sprzyjające innowacjom w edukacji, skupiając szkoły i inne podmioty w systemie edukacyjnym (uniwersytety, organizacje rządowe i pozarządowe, firmy, organizacje charytatywne, muzea).
Kolorowo dołączało do takiej grupy w lutym 2022r.
W myśl idei przyświecającej projektowi PHERECLOS już w tym roku będziemy partnerem konferencji realizowanej przez dzieci. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z Polską Fundacją Fantastyki Naukowej.
W 2021 roku realizowaliśmy projekt (w ramach Meet and code – międzynarodowego tygodnia kodowania) dotyczący sztucznej inteligencji. Pojęliśmy wówczas współpracę z Panią Adą Pawlak z Uniwersytetu Łódzkiego, która specjalizuje się w technologii przyszłości.
Wdrażamy swoje założenia poprzez organizację różnego rodzaju projektów skierowanych do osób w różnym wieku z terenu całego kraju (w szczególności miasta Łodzi). Od 2018 roku naszej organizacji udało się pozyskiwać różnego rodzaju dofinansowania na łączną kwotę ponad 436 tyś. PLN (nie wliczamy w to mniejszych darowizn na cele statutowe). Dofinansowania naszych działań pochodziły od: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego: 41 920 PLN, Narodowego Centrum Kultury: 21 700 PLN, Muzeum Historii Polski: 58 000 PLN, Biura Programu Niepodległa: 35 000 PLN, Urzędu Miasta Łodzi: 81 700 PLN, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS: 47 060 PLN, Marszałka Województwa Małopolskiego: 7 000 PLN, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego: 8 000 PLN, Powiat Bełchatowski 2 182 PLN, Fundacji TechSoup: 12 133 PLN, Fundacji PZU: 40 000 PLN, Fundacji LOTTO: 4 000 PLN, Fundacji mBanku: 37 810 PLN, Bank PKO BP: 10 000 PLN, METRO PROPERTIES: 10 000 PLN, Passage Cosmetics: 2 000 PLN, BartoliniAir: 6 000 PLN, Izba rzemieślnicza: 3 000 PLN, ŁÓDZKA IZBA PRZEMYSŁOWO-HANDLOWA: 3 800 PLN, FUNDACJA CODERDOJO POLSKA: 1 663 PLN, Związek Harcerstwa Polskiego (w ramach FIO): 5 000 PLN.