loading

Loading...

Działo się działo

Działo się działo

Strona poświęcona podsumowaniu zrealizowanych projektów, których realizatorem, partnerem lub współorganizatorem była Fundacja KOLOROWO.
Dekalog Polski - 10 ważnych słów

Dekalog Polski - 10 ważnych słów

Projekt DEKALOG POLSKI – „10 ważnych słów” polega na cyklicznej organizacji w ciągu trzech lat konkursów artystycznych dla młodzieży i przeprowadzeniu debat połączonych z warsztatami i panelami dyskusyjnymi z udziałem młodzieży oraz osób obdarzonych autorytetem społecznym, szczególnie ze świata kultury. Projekt oparty jest o utwory zawarte na płycie Marka Grechuty wydanej w 1994 r. (1.Ojczyzna, 2. Wolność, 3. Władza, 4. Prawo, 5. Praca, 6.Wiedza, 7. Solidarność, 8. Natura, 9. Sztuka, 10. Miłość).

Andrzej Ceglarek

Andrzej Ceglarek

Fundacja KOLOROWO wsparła artystę – akordeonistę Andrzeja Ceglarka w wyjeździe na Międzynarodowy konkurs akordeonistów, który odbywał się w Kanadzie. W dniach 10-16 listopada 2018 Andrzej Ceglarek startował w dwóch kategoriach jednego z najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie: CMA TROPHEE MONDIAL

Polki Folki 2018

Polki Folki 2018

To projekt realizowany przez Anetę Larysę Knap FOLK DESIGN. Największy pokaz mody folkowej w Polsce. W roku 2018 odbył się w Rezydencji Nosalowy Dwór w Zakopanem. Fundacja KOLOROWO była partnerem. Zadanie było współfinansowane ze środków NCK, Województwa Małopolskiego oraz MARR. 8 edycja Poli Folki poszerzona została o wartość edukacyjną w formie warsztatów, które koordynował Tomasz Gąsienica-Józkowy. Dziennikarka modowa Joanna Wiernicka-Zawisza pełniła rolę koordynatora mediów.

MŁodzi szukają mistrzów

MŁodzi szukają mistrzów

To projekt realizowany przez Agnieszką Bohdanowicz, pomysłodawczynią zaś jest Marta Pietrasik. Powstał z szacunku do ginących zawodów oraz osób zajmujących się zanikającą już profesją. Wywiady, zdjęcia materiał filmowy. Dziękujemy i zapraszamy do kontynuacji. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Łodzi.

Meet and code

Meet and code

Meet and code/ Tańczące ozoboty. Z przyjemnością informujemy, że nasze wydarzenie pt. Tańczące ozoboty zostało wybrane przez zespół Fundacji TechSoup, partnera inicjatywy, jako najlepsze polskie wydarzenie tegorocznej edycji Meet and Code w kategorii INNOVATION! Tym samym, wspólnie z innymi pięcioma wydarzeniami z Polski, nasze wydarzenie będzie polską reprezentacją w drugiej europejskiej turze konkursu! Dziękujemy!

Meet and code

Meet and code

Meet and code/ Tańczące ozoboty - w ramach międzynarodowego projektu realizowane dzięki wsparciu Fundacji Tech Soup. Uczniowie Szkoły Kornelówka zakodowali trasę 8 osobotów do muzyki Wojciecha Kilara Polonaz (z filmu Pan Tadeusz, w reż. Andzeja wajdy). Arkusz tańca to prostokąt o wymiarach 1,16m na 4,50m. Gratulujemy!

Meet and code

Meet and code

Meet and code/ Kolorowe kodowanie łączy miasta - to międzynarodowy projekt realizowane dzięki wsparciu Fundacji Tech Soup. Wraz z Szkołą Kornelówka oraz Szkołą Polską w Katarze realizowaliśmy makiety, po których ``chodziły`` ozoboty Evo. Szkoła Polska w Katarze stworzyła makietę Łodzi. Szkoła Kornelówka - makiety Kataru.

Wernisaż Inny?

Wernisaż Inny?

FUNDACJA KOLOROWO była organizatorem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego pod tytułem 'inny?'. Akcja należy do cyklu konkursów z pod wspólnym tytułem 'Pasja życia'. Rozdanie nagród odbyło się w Centrum Promocji Mody w Łodzi przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi 20 kwietnia 2018r.

Debata Inny?

Debata Inny?

FUNDACJA KOLOROWO była organizatorem debaty poświęconej 'inności' z udziałem przedstawicieli religii, kultury oraz działań społecznych. Wydarzenie miało miejsce 20 kwietnia 2018 roku w Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zadanie było realizowane przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Potencjał Kultur w Polsce a Uchodźcy

Potencjał Kultur w Polsce a Uchodźcy

FUNDACJA KOLOROWO była partnerem debaty zorganizowanej przez Tell The Good News – przesłanie ze Świata: Potencjał Kultur w Polsce a Uchodźcy. W misji Fundacji KOLOROWO jest edukacja, także poprzez wieloaspektowy potencjał międzykulturowy, również w odniesieniu do bieżącej rzeczywistości. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

Kolorowe kodowanie 2017

Kolorowe kodowanie 2017

W dniach od 9 do 20 października trwa Międzynarodowy Tydzień Kodowania. Fundacja KOLOROWO we współpracy ze Szkołą Kornelówka z Łodzi prowadzi zajęcia dla dzieci z klas 1 – 3. To wspaniała przygoda z kodowaniem i programowaniem.

Finał Smacznie Zdrowo Kolorowo 2017

Finał Smacznie Zdrowo Kolorowo 2017

Smacznie Zdrowo Kolorowo rozwija z roku na rok, z edycji na edycję. Finał IV edycji odbył się 24 maja 2017 roku, z licznymi z atrakcjami na terenie łódzkiej Manufaktury, pod opieką mentorską kulinarnego master-chefa i arystokraty Mikołaja Reja.

Bajki na miesięc nie tylko miodowy

Bajki na miesięc nie tylko miodowy

6 grudnia2016r. w Domu Literatury w Łodzi zostały pięknie przedstawione licznej publiczności przez jedną z najbardziej szanowanych osobistości naszego regionu, Panią Jolantę Chełmińską. Był to taki wielopiętrowy prezent mikołajowy.

Kolory Świata

Kolory Świata

30 listopada 2016 roku jury w składzie: Krzysztof Kalinowski (wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi), Sławomir Grzanek Photography(Prezes ŁTF), Monika Malinowska-Kabała oraz Zdzisław Bolanowski – artyści plastycy ogłosiło wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego KOLORY ŚWIATA.

Oto relacja z edycji 2016.

Smacznie Zdrowo Kolorowo 2016

Smacznie Zdrowo Kolorowo 2016

W poniedziałkowy poranek 20 czerwca 2016 roku finaliści konkursu w ramach akcji Smacznie Zdrowo Kolorowo spotkali się w Restauracji Hotelu IBIS, aby odbyć ostateczne starcie w kulinarnej zabawie. Do finału zakwalifikowało się 10 drużyn.

Oto relacja z edycji 2016.

Kropla wody

Kropla wody

Podczas uroczystej gali Upcycligowego Zawrotu Głowy, 9 czerwca 2016 roku, odbyło się również podsumowanie Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Od kropli wody po Ocena Życia”.

Oto relacja z edycji 2016.

Upcyclingowy Zawrót Głowy

Upcyclingowy Zawrót Głowy

9 czerwca 2016 roku w Centrum Promocji Mody mieszczącym się przy ulicy Wojska Polskiego 121 odbyła się uroczystość rozdania nagród w dwóch ogólnopolskich konkursach: Upcyclingowy Zawrót Głowy oraz „Od kropli wody po Ocean Życia”. Uroczystość miały przyjemność prowadzić Nina Baranowska oraz Marysia Bania – gimnazjalistki i absolwentki Szkoły Kornelówka w Łodzi.

Oto relacja z edycji 2016.