loading

Loading...

Działo się działo

Działo się działo

Strona poświęcona podsumowaniu zrealizowanych projektów, których realizatorem, partnerem lub współorganizatorem była Fundacja KOLOROWO.
Senioralne przetwory

Senioralne przetwory

Senioralne przetwory to akcja społeczna zachęcająca kochanych seniorów do wspólnego spędzania czasu. A cóż jest lepsze od wspólnego kucharzenia? W ramach projektu odbyło się kilka spotkań z naszymi seniorami. Było wspaniale. Będziemy kontynuować nasze spotkania i otwierać się na potrzeby uczestników spotkania.

Logiczny design

Logiczny design

Kolejny etap realizacji dużego projektu poświęconego twórczości Maurits'a Cornelis'a Escher'a (holenderskiego artysty grafika). Tym razem promujemy młodych pasjonatów sztuki projektowanie mody. Konkurs dla młodych projektantów. Wyniki konkursu zaprezentowane zostaną podczas uroczystej gali w Centrum Promocji Mody w Łodzi przy Akademii Sztuk Pięknych. Projekt wspierany przez Urząd Miasta Łodzi oraz Fundację mBanku.

Matematyczne natchnienie dla artysty

Matematyczne natchnienie dla artysty

Projekt poświęcony łączeniu nauczania matematyki, w szczególności geometrii ze sztuką. Punktem wyjścia są tesselacje, a zadanie nawiązuje do twórczości Maurits'a Cornelis'a Escher'a (holenderskiego artysty grafika). Matematyczne natchnienie dla artysty jest elementem dużego projektu Logiczny design realizowany przez Fundację KOLOROWO. Projekt wspierany przez Fundację PZU oraz Fundację mBanku.

Dekalog Polski - 10 ważnych słów

Dekalog Polski - 10 ważnych słów

Projekt DEKALOG POLSKI – „10 ważnych słów” polega na cyklicznej organizacji w ciągu trzech lat konkursów artystycznych dla młodzieży i przeprowadzeniu debat połączonych z warsztatami i panelami dyskusyjnymi z udziałem młodzieży oraz osób obdarzonych autorytetem społecznym, szczególnie ze świata kultury. Projekt oparty jest o utwory zawarte na płycie Marka Grechuty wydanej w 1994 r. (1.Ojczyzna, 2. Wolność, 3. Władza, 4. Prawo, 5. Praca, 6.Wiedza, 7. Solidarność, 8. Natura, 9. Sztuka, 10. Miłość).

Andrzej Ceglarek

Andrzej Ceglarek

Fundacja KOLOROWO wsparła artystę – akordeonistę Andrzeja Ceglarka w wyjeździe na Międzynarodowy konkurs akordeonistów, który odbywał się w Kanadzie. W dniach 10-16 listopada 2018 Andrzej Ceglarek startował w dwóch kategoriach jednego z najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie: CMA TROPHEE MONDIAL

Polki Folki 2018

Polki Folki 2018

To projekt realizowany przez Anetę Larysę Knap FOLK DESIGN. Największy pokaz mody folkowej w Polsce. W roku 2018 odbył się w Rezydencji Nosalowy Dwór w Zakopanem. Fundacja KOLOROWO była partnerem. Zadanie było współfinansowane ze środków NCK, Województwa Małopolskiego oraz MARR. 8 edycja Poli Folki poszerzona została o wartość edukacyjną w formie warsztatów, które koordynował Tomasz Gąsienica-Józkowy. Dziennikarka modowa Joanna Wiernicka-Zawisza pełniła rolę koordynatora mediów.

MŁodzi szukają mistrzów

MŁodzi szukają mistrzów

To projekt realizowany przez Agnieszką Bohdanowicz, pomysłodawczynią zaś jest Marta Pietrasik. Powstał z szacunku do ginących zawodów oraz osób zajmujących się zanikającą już profesją. Wywiady, zdjęcia materiał filmowy. Dziękujemy i zapraszamy do kontynuacji. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Łodzi.

Meet and code

Meet and code

Meet and code/ Tańczące ozoboty. Z przyjemnością informujemy, że nasze wydarzenie pt. Tańczące ozoboty zostało wybrane przez zespół Fundacji TechSoup, partnera inicjatywy, jako najlepsze polskie wydarzenie tegorocznej edycji Meet and Code w kategorii INNOVATION! Tym samym, wspólnie z innymi pięcioma wydarzeniami z Polski, nasze wydarzenie będzie polską reprezentacją w drugiej europejskiej turze konkursu! Dziękujemy!

Meet and code

Meet and code

Meet and code/ Tańczące ozoboty - w ramach międzynarodowego projektu realizowane dzięki wsparciu Fundacji Tech Soup. Uczniowie Szkoły Kornelówka zakodowali trasę 8 osobotów do muzyki Wojciecha Kilara Polonaz (z filmu Pan Tadeusz, w reż. Andzeja wajdy). Arkusz tańca to prostokąt o wymiarach 1,16m na 4,50m. Gratulujemy!

Meet and code

Meet and code

Meet and code/ Kolorowe kodowanie łączy miasta - to międzynarodowy projekt realizowane dzięki wsparciu Fundacji Tech Soup. Wraz z Szkołą Kornelówka oraz Szkołą Polską w Katarze realizowaliśmy makiety, po których ``chodziły`` ozoboty Evo. Szkoła Polska w Katarze stworzyła makietę Łodzi. Szkoła Kornelówka - makiety Kataru.

Wernisaż Inny?

Wernisaż Inny?

FUNDACJA KOLOROWO była organizatorem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego pod tytułem 'inny?'. Akcja należy do cyklu konkursów z pod wspólnym tytułem 'Pasja życia'. Rozdanie nagród odbyło się w Centrum Promocji Mody w Łodzi przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi 20 kwietnia 2018r.

Debata Inny?

Debata Inny?

FUNDACJA KOLOROWO była organizatorem debaty poświęconej 'inności' z udziałem przedstawicieli religii, kultury oraz działań społecznych. Wydarzenie miało miejsce 20 kwietnia 2018 roku w Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zadanie było realizowane przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Potencjał Kultur w Polsce a Uchodźcy

Potencjał Kultur w Polsce a Uchodźcy

FUNDACJA KOLOROWO była partnerem debaty zorganizowanej przez Tell The Good News – przesłanie ze Świata: Potencjał Kultur w Polsce a Uchodźcy. W misji Fundacji KOLOROWO jest edukacja, także poprzez wieloaspektowy potencjał międzykulturowy, również w odniesieniu do bieżącej rzeczywistości. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

Kolorowe kodowanie 2017

Kolorowe kodowanie 2017

W dniach od 9 do 20 października trwa Międzynarodowy Tydzień Kodowania. Fundacja KOLOROWO we współpracy ze Szkołą Kornelówka z Łodzi prowadzi zajęcia dla dzieci z klas 1 – 3. To wspaniała przygoda z kodowaniem i programowaniem.

Finał Smacznie Zdrowo Kolorowo 2017

Finał Smacznie Zdrowo Kolorowo 2017

Smacznie Zdrowo Kolorowo rozwija z roku na rok, z edycji na edycję. Finał IV edycji odbył się 24 maja 2017 roku, z licznymi z atrakcjami na terenie łódzkiej Manufaktury, pod opieką mentorską kulinarnego master-chefa i arystokraty Mikołaja Reja.

Bajki na miesięc nie tylko miodowy

Bajki na miesięc nie tylko miodowy

6 grudnia2016r. w Domu Literatury w Łodzi zostały pięknie przedstawione licznej publiczności przez jedną z najbardziej szanowanych osobistości naszego regionu, Panią Jolantę Chełmińską. Był to taki wielopiętrowy prezent mikołajowy.

Kolory Świata

Kolory Świata

30 listopada 2016 roku jury w składzie: Krzysztof Kalinowski (wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi), Sławomir Grzanek Photography(Prezes ŁTF), Monika Malinowska-Kabała oraz Zdzisław Bolanowski – artyści plastycy ogłosiło wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego KOLORY ŚWIATA.

Oto relacja z edycji 2016.

Smacznie Zdrowo Kolorowo 2016

Smacznie Zdrowo Kolorowo 2016

W poniedziałkowy poranek 20 czerwca 2016 roku finaliści konkursu w ramach akcji Smacznie Zdrowo Kolorowo spotkali się w Restauracji Hotelu IBIS, aby odbyć ostateczne starcie w kulinarnej zabawie. Do finału zakwalifikowało się 10 drużyn.

Oto relacja z edycji 2016.

Kropla wody

Kropla wody

Podczas uroczystej gali Upcycligowego Zawrotu Głowy, 9 czerwca 2016 roku, odbyło się również podsumowanie Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Od kropli wody po Ocena Życia”.

Oto relacja z edycji 2016.

Upcyclingowy Zawrót Głowy

Upcyclingowy Zawrót Głowy

9 czerwca 2016 roku w Centrum Promocji Mody mieszczącym się przy ulicy Wojska Polskiego 121 odbyła się uroczystość rozdania nagród w dwóch ogólnopolskich konkursach: Upcyclingowy Zawrót Głowy oraz „Od kropli wody po Ocean Życia”. Uroczystość miały przyjemność prowadzić Nina Baranowska oraz Marysia Bania – gimnazjalistki i absolwentki Szkoły Kornelówka w Łodzi.

Oto relacja z edycji 2016.